Previous

Dyktando Chełmskie

V Dyktando Chełmskie

Już po raz piąty Instytut Nauk Humanistycznych organizuje konkurs ortograficzny Dyktando Chełmskie, który odbędzie się 15 maja o godz. 10.00. Patronat nad projektem objął JM Rektor PWSZ w Chełmie, Senator RP prof. dr hab. Józef Zając, Pani Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz oraz Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

Dyktando adresowane jest do wszystkich osób powyżej 14 roku życia z Chełma i województwa lubelskiego. Jego celem jest propagowanie poprawnej polszczyzny, a także motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych. W konkursie nie mogą uczestniczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, pracownicy naukowi z tego zakresu, a także zwycięzcy poprzednich Dyktand (tj. osoby, które zajęły pierwsze miejsce).

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: . Formularz jest dostępny także w Dziale Obsługi Studenta Instytutu Nauk Humanistycznych PWSZ w Chełmie przy ul. Pocztowej 54, Budynek C, pok. 208. Zgłoszenia przyjmowane są od 13 kwietnia do 13 maja 2015 r. Liczba miejsc jest ograniczona – do konkursu zostanie zakwalifikowanych pierwszych 60 osób. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Do pobrania:

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

 

IV Dyktando Chełmskie

16 marca 2012 r., już po raz czwarty, odbył się konkurs ortograficzny Dyktando Chełmskie. Jego organizatorami byli: Instytut Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 50 osób - głównie uczniowie gimnazjów i liceów, studenci, a także osoby pracujące. Konkurs miał charakter otwarty - mógł w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 14 lat, nie jest absolwentem filologii polskiej oraz zwycięzcą poprzednich edycji Dyktanda Chełmskiego. Tekst dyktanda przygotowała dr Lucyna Sikorska. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, któremu przewodniczyła prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska.

Patronat honorowy sprawowali (i ufundowali nagrody dla zwycięzców) – Senator RP i Rektor PWSZ w Chełmie prof. dr hab. Józef Zając, Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz, Starosta Chełmski Paweł Ciechan oraz Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba. Nagrody ufundował także prezes Chełmskiego Towarzystwa Naukowego prof. dr hab. Andrzej Stępnik.

Dyktando Chełmskie wygrał Maciej Kajzer (zam. Bystra), drugie miejsce zajęła Natalia Stęchły (zam. Ujezna), a trzecie – Ewa Makucewicz (zam. Chełm). Jury przyznało też wyróżnienie, które otrzymała Agnieszka Wojcieszek (zam. Mołodutyn). Osoby nagrodzone otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt RTV, markowe pióra oraz książki.

Treść dyktanda -->
Galeria -->

 

IV Dyktando Chełmskie - zaproszenie

Już po raz czwarty Instytut Nauk Humanistycznych organizuje konkurs ortograficzny Dyktando Chełmskie. Współorganizatorem konkursu jest Chełmskie Towarzystwo Naukowe. Patronat nad projektem objął JM Rektor PWSZ w Chełmie prof. dr hab. Józef Zając. Patroni honorowi: Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz, Starosta Chełmski Paweł Ciechan oraz Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Dyktando adresowane jest do osób powyżej 14 roku życia (zarówno do młodzieży, jak i do seniorów), mieszkających w Chełmie lub w powiecie chełmskim i w powiatach sąsiednich. Jego celem jest propagowanie poprawnej polszczyzny, a także motywowanie do doskonalenia umiejętności ortograficznych. W konkursie nie mogą uczestniczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, pracownicy naukowi z tego zakresu, a także zwycięzcy poprzednich Dyktand (tj. osoby, które zajęły pierwsze miejsce).

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: . Formularz jest dostępny także w Dziale Obsługi Studenta Instytutu Nauk Humanistycznych PWSZ w Chełmie przy ul. Nowy Świat 3, pok. 102. Zgłoszenia przyjmowane są od 9 lutego do 9 marca 2012 r. Liczba miejsc jest ograniczona – do konkursu zostanie zakwalifikowanych pierwszych 60 osób.

Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

 

16 marca 2012 r. Instytut Nauk Humanistycznych organizuje IV Dyktando Chełmskie. Konkurs adresowany jest zarówno do młodzieży (osób powyżej 14 lat), jak i do seniorów, a jego celem jest propagowanie zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Chełma i okolic.
Szczegółowe informacje zostaną podane w lutym 2012 r.

 

III Dyktando Chełmskie

Konkurs Ortograficzny III Dyktando Chełmskie wygrała Urszula Wolanin. Konkurs odbył się 7 czerwca 2010 r., a jego organizatorem był Instytut Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Patronat honorowy sprawowali (i ufundowali nagrody dla zwycięzców) prof. dr hab. Józef Zając - Rektor PWSZ w Chełmie, Agata Fisz – Prezydent Miasta Chełma i Wiesław Kociuba – wójt Gminy Chełm. Pracom jury przewodniczył doc. dr Adam Siwiec, Dyrektor Instytutu Nauk Humanistycznych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 50 osób - głównie uczniowie gimnazjów i liceów, studenci, a także osoby pracujące. Konkurs miał charakter otwarty - mógł w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 14 lat i nie jest absolwentem filologii polskiej. Tekst dyktanda przygotowała dr Lucyna Sikorska.

II miejsce zajęła Anna Kowalczyk-Kokot, a III – Rafał Hejna. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: Karolina Baranowska, Lucyna Nagaj i Tomasz Hacz. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt rtv, książki i słowniki.

Treść dyktanda

 

III Dyktando Chełmskie - zaproszenie

Instytut Nauk Humanistycznych PWSZ w Chełmie organizuje 7 czerwca 2010 r. III Dyktando Chełmskie o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chełmskiej.

Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych, a jego głównym celem jest propagowanie wiedzy o języku polskim. Założeniem organizatorów jest dotarcie do jak najszerszego grona zainteresowanych, od młodzieży szkolnej (powyżej 14 roku życia) po seniorów, zapewnienie uczestnikom i obserwatorom ciekawej rozrywki, a przy tym zwrócenie uwagi na bogactwo i różnorodność języka polskiego.

Zainteresowani udziałem w konkursie winni wypełnić załączony formularz zgłoszenia i przesłać go drogą elektroniczną na adres: ; faxem na nr 82 565 77 46; a następnie osobiście lub pocztą na adres: Instytut Nauk Humanistycznych PWSZ w Chełmie, ul. Nowy Świat 3, 22-100 Chełm, p. 112. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br. Zapraszamy!

Lista uczestników zakwalifikowanych do konkursu III Dyktando Chełmskie

 

Uprzejmie informujemy wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w Konkursie Ortograficznym III Dyktando Chełmskie, że konkurs odbędzie się 7 czerwca br. w auli nr 007 w budynku Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie przy ul. Wojsławickiej 8B.

Prosimy o stawienie się przed wejściem do auli o godz. 9.30 z dowodem tożsamości (tj. legitymacją szkolną/studencką, dowodem osobistym itp.).

 

Formularz zgłoszeniowy(.doc) / Formularz zgłoszeniowy(.pdf)/ Formularz zgłoszeniowy(.odt)

Regulamin konkursu