Dietetyka. Poradnictwo żywieniowe
Celem studiów podyplomowych jest: przygotowanie słuchaczy do pracy w charakterze dietetyków w placówkach zdrowia publicznego, w placówkach oświatowych, zakładach gastronomicznych, samodzielnego udzielania porad dietetycznych oraz nadają nauczycielom posiadającym już przygotowanie pedagogiczne kwalifikacje do nauczania przedmiotów z zakresu żywienia człowieka i promocji zdrowia.
Studia kierowane są: do osób legitymujących się dyplomem studiów wyższych (stopień magistra, inżyniera lub licencjata). Preferowane będą osoby po kierunkach związanych z żywnością i żywieniem, towaroznawstwem, przemysłem spożywczym, medycyną, naukami biologicznymi i innymi związanymi ze zdrowiem człowieka.
Czas trwania: 3 semestry (350 godzin)
Zasady rekrutacji: według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń: rekrutacja prowadzona jest systemem otwartym
Zasady przyjęć: uukończone studia wyższe (ksero dyplomu i oryginał do wglądu), wypełnienie kwestionariusza osobowego, 2 fotografie legitymacyjne, wniesienie opłaty wpisowej.
Limit przyjęć: 30 osób
Opłaty: 70 zł – jednorazowa opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia, 1.200 zł za semestr, możliwość wniesienia opłaty w ratach.