Previous

Dr inż. Ewa Stamirowska-Krzaczek

Od 01 października 2014r. Dyrektor Instytutu Nauk Rolniczych PWSZ w Chełmie. Dr inż. Ewa Stamirowska-Krzaczek w latach 1992 – 1999 r. uczęszczała do Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół Ogrodniczych im. Króla Jagiellończyka w Łęcznej. W roku 1999 rozpoczęła studia na kierunku: rolnictwo; specjalność: agroturystyka. Studia ukończyła w 2004 roku i uzyskała tytuł zawodowy magistra rolnictwa, specjalności agroturystyka broniąc pracę magisterską pt. Wpływ wiechliny łąkowej (Poa pratensis) na zadarnienie powierzchni pastwiska w siedlisku pobagiennym. Pracę wykonano w Katedrze Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu, Wydział Rolniczy, Akademii Rolniczej w Lublinie.

W latach 2004-2008 w ramach studiów doktoranckich w Katedrze Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu, Wydział Agrobioinżynierii, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przeprowadziła badania w zakresie bioróżnorodności florystycznej. Efektem jej pracy było przygotowanie dysertacji doktorskiej nt.: Różnorodność zbiorowisk trawiastych w środkowej części doliny Wieprza i ich walory krajobrazowe. Praca została przygotowana pod kierunkiem prof. dr hab. Marianny Wardy.

Od 2010 roku Wykładowca w Instytucie Nauk Rolniczych, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, a w latach 2011 - 2013 Adiunkt w Wyższej Szkole Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.

Warsztat nauczyciela akademickiego ciągle doskonali poprzez kursy, szkolenia i studia podyplomowe: szkolenie w ramach projektu „Zainwestuj w siebie – zostań doradcą ds. pozyskiwania środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa” w zakresie tematycznym: Doradca ds. pozyskiwania środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa; Kurs „Upowszechnianie zasad organizowania i funkcjonowania wspólnych przedsięwzięć rolników”; studia podyplomowe w latach 2009-2010 – Nauczyciel przedmiotów zawodowych Wydział Nauk Społecznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II; w roku 2014 studia podyplomowe Analityka i Bezpieczeństwo Żywności, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Uczestnik i organizator licznych konferencji naukowych, członek Polskiego Towarzystwa Łąkarskiego; Autor i współautor wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Zainteresowania naukowe koncentrują się w zakresie zmienności florystycznej i siedliskowej zbiorowisk roślinnych.